Yakında Fiyatını Katlayacak Altcoinler Hangileri?

Uzmanlara göre, Cardano ve Ripple (XRP) fiyat rallileri, Bitcoin ve Ethereum kazançlarının altcoinler geneline yayılmasının başlangıcı olabilir. Bitcoin ve Ethereum fiyatları sabit kalırken, analistler bu varlıklara karşı çift haneli kazançlar sağlayan bir sonraki altcoinler için araştırma yapıyor. Uzmanlar, Cosmos Hub’ın token’ı ATOM ve Solana’nın alternatif sezonda büyük kazançlar sağlayabileceğini tahmin ediyor.

Bu altcoinler, alt sezonunda çift haneli kazançlar sağlayabilir

Büyük piyasa değeri varlıkları Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) sabit kalırken, Cardano (ADA) ve XRP gibi altcoinler bir gecede çift haneli kazançlar sağladı. Kripto uzmanları, Bitcoin’in artan hakimiyetinin patlamış mısır etkisinin yakın olduğuna işaret ettiğine ve Cardano (ADA), XRP ve Cosmos Hub’ın ATOM’u gibi altcoinlerde kazanımların yayılmaya devam edeceğine inanıyor.

Ethereum katili Cardano ve XRP için fiyat artışlarının ardından kripto piyasası katılımcıları, bir gecede çift haneli kazançlar sağlayan bir sonraki altcoini arıyor. Cosmos Hub’ın ATOM tokeni, Şubat 2021 ile Aralık 2022 arasında holder’lar için benzer trade kurulumlarında %118 ile %175 arasında kazanç sağladı. Crypto Banter’de bir YouTuber ve bir kripto analisti olan Sheldon, bu trade kurulumlarını belirledi ve aşağıdaki grafikte işaretleyerek ATOM fiyatında Ethereum karşısında bir sonraki büyük artışı tahmin etti.

ATOM/ETH 1 haftalık fiyat grafiği

ATOM için hedef, grafikteki önceki işlemlere benzer şekilde, üç aylık bir zaman diliminde ortalama %150 kazanç sağlaması. Benzer şekilde, Ethereum 1.800 dolar seviyesinin üzerinde sabit kalırken, ETH alternatifi Solana’nın (SOL) fiyat grafiği, Bitcoin’e karşı %114 kazanç için bir kurulum sunuyor.

SOL/BTC 1 haftalık fiyat grafiği

Solana fiyatı 2022’nin başından beri düşüş eğiliminde. Alt sezon anlatısı ivme kazanırken, uzmanlara göre Ethereum alternatifi kısa vadede %114’lük bir ralli yaparak 0,000897 dolar hedefine ulaşmaya hazırlanıyor.

Fed’in kararı ve Powell’ın konuşması

Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Federal Reserve’in faizleri beklentiler doğrultusunda 25 baz puan artırdı. Karar sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell, kameraların karşısına geçti ve kararlılığını vurguladı. Bu gelişmenin ardından kripto para piyasası yönünü güneye dönse de daha sonra toparlanmayı başardı. Basın zamanında lider kripto Bitcoin, son bir saat içinde %2,24 artışla 27.362 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum ise son bir saat içinde %0,79 artış kaydederek 1.734 dolardan el değiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir