Kritik Bitcoin Seviyelerini Bilen Analist: Sıradaki Bu!

Yakından takip edilen bir teknik analist, Bitcoin (BTC) fiyatının 84.000 dolara ulaştığı çılgın bir tahmin yaptı. Analistin isabetli tahminlerine bu yazıdan göz atabilirsiniz.

Dip fiyattan Bitcoin satın alan analist, 84.000 doları hedefliyor

DonAlt lakaplı popüler teknik analist, Twitter’dan Bitcoin’in özellikle ABD’deki banka iflaslarının hazırladığı zeminde gerçek bir hikayeye kavuştuğunu söyledi. Silicon Valley Bank ve Signature Bank yakın zamanda çöktü ve USDC’nin fiyat sabitliğini kaybetmesine neden olan bir krize yol açtı. BTC, kriz haftası boyunca 26.000 doları aşmadan önce 19.500 dolara kadar düşüş gösterdi.

DonAlt, en son analizlerinde, Bitcoin fiyatının bir daha 20.000 doların altına düşmeyeceğinden emin olduğunu söyledi. Popüler analist şaşırtıcı bir tahminde, 84.000 dolara doğru kırılma bekliyor…

DonAlt aslında satın almayı bitirmediğini ve analizlerine göre gözlerini 84.000 dolara diktiğini açıkladı. Analist, bankalar batarken satış yapanların en başta yatırım yapmaması gerektiğine inanıyor. DonAlt göre bu kriz, Elon Musk gibi fenomenlere dayanan kısa vadeli bir kazanç aracı değil.

Aksine, geçen yılki çeşitli zorluklara rağmen Bitcoin’in istikrarlı bir şekilde 30.000 dolar seviyesine yükselmesinin kanıtladığı gibi, sistematik bir durum.

“BTC artık gerçek bir hikayeye sahip”

Analistin belirttiği gibi, kripto piyasası Terra ekosistemi, Celsius Network ve BlockFi dahil olmak üzere birçok kripto para şirketinin iflasına şahit oldu. FTX çöktü ve binlerce kullanıcıyı parasız bıraktı. Ardından 2023’te kripto para dostu bankalar Silvergate ve Silicon Valley Bank kapandı. Bitcoin, tüm bunlara rağmen iyi performans göstermeye devam ediyor.

Geçen yılın Kasım ayında dip fiyatlardan Bitcoin satın almaya başladığını duyuran DonAlt, bu tarihte 84.000 dolarlık fiyat hedefini paylaştı. Bu tahmin abartılı görünse de, son günlerde diğer analistlerde benzer bir kırılım görebileceğimizi düşünüyor.

Kriptokoin.com olarak Capriole CEO’su Charles Edwards’ın en son analizlerinde yer verdiği 6 haneli Bitcoin fiyat tahminine bu yazıda yer verdik. DonAlt, bu beklentilerin mevcut bankacılık kriziyle güçlendiğini söylüyor.

Bitcoin için yeni bir katalizör ortaya çıkıyor

Son olarak kripto gündemini değerlendiren DonAlt, bankacılık sektöründe yaşanan sıkıntıların Bitcoin için yükseliş katalizörü olduğunu söylüyor. Yakın tarihli bir Youtube yayınında konu hakkında şu yorumlarda bulundu:

Temelde şu anda bankaların yok edilmekte olduğuna dair büyük bir inanç olan sahip olduğumuz makro arka plan göz önüne alındığında, bir grup insan aslında yeniden 2008 tarzı banka çöküşü yaşayacağımızı düşünüyor. Mutlaka o grupta değilim ama bankacılık uzmanı da değilim. Yani benim için gerçekten önemli değil. Şüpheliyim. Dürüst olmak gerekirse, Amerika’da yaptığımız gibi bir dizi hükümet müdahalesi alacağımızı düşünüyorum…

DonAlt, Bitcoin’in bu durumlar için icat edildiğini belirtirken, bir banka hücumunun (bank run) kripto piyasasını kısa vadede olumsuz etkileyeceğini ekliyor:

Bu kriz temelde kripto için gerçekten yükseliş eğilimi gösteriyor. Temelde Bitcoin bunun için yapıldı. Bitcoin, 2008’in öfkesinden doğdu. Satoshi, o zamanlar her şeyin gidişatına çok ama çok kızmıştı. İşte bu yüzden Bitcoin yaratıldı. Aynı şeyin tekrar olması açıkça temelde yükseliş anlamına geliyor.,

Sorun şu ki, gerçekten bir banka hücumu başlarsa ve her yerde bankalar çökerse, bu piyasayı birazcık aşağıya çekecektir. Her şeyi aşağı çekecek. Bitcoin’i de kısa vadede aşağı çekecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir