İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu: İstifa edeceğim!

İYİ Parti’den istifa edeceğini açıklayan İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, ittifak ortağı Kılıçdaroğlu’nun HDP ziyaretinden rahatsız olduğunu dile getirmişti. 

Ağıralioğlu, Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini de açıklamıştı. 

İYİ Partili Ağıralioğlu, Habertürk Tv’den Mehmet Akif Ersoy’a attığı mesajda, “İstifa edeceğim. Meral Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum” dedi. 

“ÇOCUK KATİLİNİ ÖVENLE KAZANMAKTANSA KAYBEDELİM”

Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerini tek tek sıralayan Ağıralioğlu, “Çocuk katilini övenle kazanmaktansa kaybedelim, Kemal Bey’in adaylığında mutabakatın ihlal edilmesine itiraz ediyorum. Ben adaylık sürecinden bütün usulsüzlükleri reddediyorum.” demişti. 

“AKŞENER’E PUSU KURULDU”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e pusu kurulduğunu belirten Ağıralioğlu’nun “Akşener masada dayatmayla karşı karşıya kaldı. Bize pusu kurulmasından rahatsızız. Sırf kaybetme endişesi duyuluyor diye bize küfredilmesinden rahatsızız.” ifadeleri de ayrıca dikkat çekti.

VEKİL ADAYLIĞI İÇİN MÜRACAATTA BULUNMADI

Yavuz Ağıralioğlu, daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Malum ve haklı itirazlarım sebebiyle de partimize 28. dönem milletvekili adaylık müracaatında bulunmadım. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir