Arnavutluk’ta hakemler maça çıkmayı reddetti!

Kastrioti-Bylis maçı hakemlerin bu karşılaşmada görev almayı reddetmesi üzerine ertelendi. Arnavutluk Futbol Federasyonu ölüm tehditleri aldığını açıkladığı hakemlerin durumunun, polise iletildiğini açıkladı.

Arnavutluk Süper Ligi’nde hakemler Kastrioti takımına karşı kazan kaldırdı. Doğu Avrupa ülkesinde hakemler Kastrioti takımının maçlarına çıkmayı reddetti.

 

GOLÜ İPTAL ETMEYE ZORLANDILAR
Arnavutluk Futbol Federasyonu, hakemlerin maçlardan önce ölüm tehditleri aldığını ve tüm bunların polise bildirildiğini açıkladı. Federasyondan konuyla ilgili yapılan açıklamada detay da verildi; önceki hafta Kastrioti ile Laçi takımları arasında oynanan maçta, hakemlerin Laçi takımının bir golünü iptal etmeye zorlandığını açıkladı.

HAKEMLER BEYANDAN ÇEKİNİYOR
Federasyon açıklamasında ayrıca hakemlerin kendilerini sürekli tehdit altında hissettikleri, bu tür olayları yazılı olarak beyan etmekten ya da kınamaktan çekindikleri ifade edildi. Meydana gelen olayın açıklığa kavuşması için sonuna kadar bekleneceği ve Arnavutluk futbol panoramasında güvenli bir ortamın sağlanması için uygun kararların alınacağı bildirildi.

 

HAKEMLER ÇIKMAYINCA MAÇ ERTELENDİ
Kastrioti ile Bylis arasında oynanması gereken maç hakemler maça çıkmayı geri çevirince mecburen ertelendi. Normal takvime göre 9 Nisan’da oynanması gereken ve ertelenen karşılaşmanın ayın 19’unda, gelecek çarşamba yapılmasına karar verildi.

ARTIK KENDİ STADINDA OYNAMAYACAK
Arnavutluk Futbol Federasyonu, Kastrioti kulübünün müsabakalarını oynayacağı stadyumu da değiştirdi. Güvenlik güçleri kırmızı-siyahlıların maçlarına ev sahipliği yapan Kamza Stadı’nın güvenliğini sağlayamayacaklarını bildirdiklerinden, takımın sezonun geri kalanında iç saha maçlarına Elbasan Stadyumu’nda çıkacakları duyuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir